E-Ticaret Sektöründeki Büyüme

29 Temmuz 2016

E-ticaret sektöründe yüzde 31'lik büyüme

 Türkiye'nin e-ticaret sektöründe önemli bir büyüme ivmesi yakaladığı belirten ETİD Başkanı Orhun, bu artışa rağmen sektörün yatırımcılara ihtiyaç duyduğunu dile getirdi.

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkanı Hakan Orhun, Türkiye'nin e-ticaret sektörünün hacmi 2015 yılında bir önceki yıla göre ortalama yüzde 31 oranda büyüyerek 25,8 milyar lira olarak gerçekleştiğini belirtti. Türkiye'nin sektörde önemli bir yeri olduğunun dile getiren Orhun, e-ticaret sektöründe iyi bir gelişme kaydedildiğini ve büyümenin önümüzdeki yıllarda artarak devam edeceğini belirtti.

​Orhun, ''İyi büyüyoruz ancak hala gidecek yolumuz ve büyük potansiyelimiz var. Sektör kırılımlarına baktığımızda en yüksek büyüme hızının çok kanallı perakendecilerden geldiği görülüyor. Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği'nin (TÜBİSAD) 2015 e-ticaret raporuna göre, şirket sayısının bu yıl 272'den 385'e çıkmasına rağmen bu kırılımın ivmesi geçen seneye göre azalmış durumda. Kısacası perakendeciler sitelerini yayına geçirmişler ancak henüz tam online odaklanmadan söz etmek mümkün değil'' dedi.

 

 

 

 

Kaynak:https://www.eticaretport.com/eticaret-nedir-faydalari-nelerdir--s1865.html

Test

Form Gönderimi

Tamam