Domain ve Google Üst Sıra İlişkisi

Domain ve Google Üst Sıra İlişkisi

Domain ve Google üst sıra ilişkisine bu işe dair düşünce belirtenler mutlaka vurgu yaparlar. Domain adının üst sıra için ne kadar önemli olduğuna dair düşüncelerini sıralarlar. Kimileri de o kadar önemsemez. “Domain adı ne olursa olsun, istenilen kelimede üst sıraya çıkarılabilir” der. Doğal olarak bu işe yeni başlayan, bu iş ile alakalı değil ama sitesinin arama motorlarında üst sırada çıkması için araştırma yapan insanların da kafasını karıştırmaktadır.

Domain ve Google üst sıra ilişkisi nedir sorusuna bu işin uzmanı arama motoru Google nin ilgilileri dışında hepimiz kesin, çerçevesi belli, net olarak cevap veremeyiz. Tecrübelerimizi, öngörülerimizi, deneyimlerimizi ve deneyimlerden hareketle olasılıklarımızı paylaşabiliriz. Aksi yanıltıcı olur. Aksi Google için de intihar olur. Neden Google için intihar olur? Herkes sitesini istediği sıralamaya oturtur. Bu ise Google nin bitişidir. Bu iş öyle basitleştirilebilecek mevzu değildir.

Domain ve Google üst sıra ilişkisini kimileri Ahmet.com domaini aldım, o halde Ahmet kelimesinde üst sırada çıkar diye düşünmektedir. Bundan dolayı da nerede ise domain ismi kalmadı. Domain krizi yaşanıyor.

Domain ve Google üst sıra ilişkisi bir anlamda adres ilişkisidir. Üst sırada çıkılmak istenen kelimenin adreste geçmesi akılda kalıcı etki yaratabilir. Maydanoz kelimesinde üst sırada çıkmak için maydanoz.com, büyük avantaj sağlar. Bu avantaj tek başına sonuç almaya yeterli değildir. Bir de rekabetin yoğun olduğu sektör ise domain avantajının önemi biraz daha azalır.

Domain ve Google üst sıra ilişkisin de önemli husus, anahtar kelimenizin yani üst sıraya çıkmak istediğiniz kelimenizin domainde geçmesine önem veriniz. Bunun avantaj olduğunun farkında olunuz. Domaininizin ne kadar geçmişi var ise o kadar artı avantaj sağlar. Bunun sebebi güvenirliğinin sağlanmış olmasıdır. Domain geçmişiniz Google de kötü ise de tüm bu avantajlar tersine dönebilir. Dezavantaja dönüşebilir. Bunu da araştırmak durumundasınız. Kişilerin sabıkası gibidir domain geçmişi. Domainin geçmişi domainin peşini, ardını bırakmaz. Google bir domainin tüm anlarını kayıt altında tutar ve silmez. Geçmişte ceza yemiş domainin sabıkası kötüdür.

Domain ve Google üst sıra ilişkisinde önemli kriterin ikincisi de, geçmişinin eski ve temiz olmasıdır.

Domain ve Google üst sıra ilişkisinin üçüncüsü olabilecek en kısa ada sahip olmasıdır. Akılda kalabilecek en kısa domain adı tercih edilebilir. Bu her şey değildir sadece artı avantaj oluşturur. Her şey kıs ad, kısa domaindir denilirse yanıltıcı olabilir.

Domain ve Google üst sıra ilişkisinin özeti, içinde anahtar kelime geçmesi avantaj sağlar, kısa olması avantaj sağlar, geçmişi temiz olması avantaj sağlar. Tüm bu avantajlar ancak iyi bir site yazılımı, iyi bir site tasarımı, iyi bir seo çalışmasının avantajları ile ortak ve birlikte olursa işe yarayabilir. Sonuca olumlu etki eden etkenlerden biri olabilir.

 

 

 

Kaynak:http://www.vyazilim.com/domain-ve-google-ust-sira-iliskisi.html

Test

Form Gönderimi

Tamam