Google Üst Sıra ve Tasarım

Google üst sıra ve tasarım ilişkisi sürekli dillendirilir. Detaylı anlatmakta fayda var. Somut örnekler sunmakta daha anlaşılır hale getirebilir. Karmaşık değil konu. Anlaşılmayı zorlaştıran husus, arama motorlarının özelde Google un geldiği düzeydir. Site sıralaması oluşturur iken kullandığı gelişmiş yazılım tekniğinin derinliğini ve boyutunu algılamak kolay değildir.

Google üst sıra ve tasarım ilişkisi özel de Google ve genel de tüm arama motorlarında tasarım tekniği ve önem sıralaması ve sunum, hızın önemi üzerine kuruludur. Ziyaretçiye, ziyaretçi için en önemli olabilecek hususu en hızlı ve en anlaşılabilir olarak nasıl sunuyorsun. Siteni böyle tasarlamak artı puan oluşturur.

Google üst sıra ve tasarım ilişkisini Google filtre oluşturur iken tasarım tekniğinizi inceliyor, ziyaretçilerin sitenizdeki aradıklarını bulma hızını inceliyor ve ziyaretçilerin memnun kalıp kalmadıklarını incelerek bunları arşivleyip, tutarlılık süresini izliyor. Bu izleyiş sürekli aynı kategoride olan siteler ile karşılaştırma ve sıralama halinde devem ediyor. Grafikerler işin bu kısmı ile ilgilenmediklerinden sorun sıkıntı başlar.

Seo ve yazılım işi yapanlar da grafikerler kadar tasarım geliştiremediklerinden bu sıkıntı iyice derinleşir. Google üst sıra ve tasarım ilişkisi bu neden ile işin içinden çıkılmaz hal alabilir.

Tarayıcılar siteleri yukardan aşağıya, soldan sağa doğru açarlar. Bunun arama motoru açısından anlamı var. En önemli konular en üstte olur. Tasarımcı sitenin hızını artıracak şekilde, görseli, konuları, önem sıralamasına göre yukardan aşağıya soldan sağa doğru yapmalıdır. Bu çok zor olabilir. Fakat siteyi ziyaret eden de ulaşacağına hızlı ulaşmak ister. Bu kural bu hız ile senkronizedir. Örneğin araç kiralama üzerine kurulu sitede tasarım araç kiralama görselinin, linkinin olabilecek en üst sıraya, ziyaretçinin en rahat görebileceği, ulaşabileceği yere, mümkün ise tıklamadan, mümkün değilse de tek tık ile ulaşacağı yere koymalıdır. Sayfanın en üstüne, açılması uzun süren bir araç kiralama fotosu yerleştirmek, o sayfanın açılışını geciktireceğinden, ziyaretçi zaten siteyi terk edecektir. Bu basit hatadır. Bu hatanın site için bedeli ise çok ağırdır. Sıralamayı en arkalardan takip edecektir.

Google üst sıra ve tasarım ilişkisini daha detaylı olarak aslında css ve Google üst sıra ilişkisi sayfasında değerlendirmek daha verimli olabilir. Zira css tasarım niteliksel bir ol oynar sıralamada. Zira css tasarım hızı da tekniği de şu an için olağan üstündür.

 

Kaynak:http://www.vyazilim.com/google-ust-sira-ve-tasarim.html

Test

Form Gönderimi

Tamam